Projekt Tworzymy Niepodległą

Projekt ten jest realizowany przez cztery największe w Warszawie organizacje harcerskie – Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Stowarzyszenie Harcerskie i Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego.  W jego ramach podejmujemy szereg działań związanych z uczczeniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Projekt jest współfinansowany przez Urząd m st. Warszawy w ramach programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020” oraz realizowany w ścisłej współpracy z tymże. Nasze działania mają na celu edukację obywatelską wzmacniającą poczucie odpowiedzialności za państwo oraz włączenie mieszkańców Warszawy w aktywne uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W ramach tego projektu podjęte zostaną takie działania jak:

  • My na drugie stulecie – promocja tematów patriotycznych i niepodległościowych w codziennej pracy drużyn harcerskich i gromad zuchowych
  • Gra o niepodległość – Gra miejska dla mieszkańców Warszawy poświęcona historii odzyskania przez Polskę Niepodległości.
  • Jednoczy nas Polska – Konkurs grantowy dla gromad i drużyn z czterech organizacji harcerskich w ramach którego harcerze i harcerki będą podejmować inicjatywy lokalne w miejscu swojego zamieszkania i przy swoich szkołach mające na celu promocję współczesnego patriotyzmu i odpowiedzialnej postawy obywatelskiej.
  • Bal Niepodległościowy – Bal dla instruktorów i instruktorek czterech organizacji harcerskich

Śledźcie naszą stronę, aby być na bieżąco!

Zapraszamy również do polubienia naszego facebooka.

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *